Tonička Bolavá

7. února 2010 v 21:31 | ilenelaj |  Úžasná Zeměplocha
anglicky: Tiffany Aching

Marie Tonička(Antoaneta- pojmenovaná podle obou svých babiček) Bolavá je mladá čarodějka, která vyrostla na Křídě(neboli v důlinách). Její babička byla také čarodějkou(ale už umřela) i když nenosila černé oblečení s pláštěm a vysoký špičatý černý klobouk(to většinou čarodějky nosí),ostatně ani Tonička tyhle věci nenosí, přesněji řečeno nosí špičatý klobouk ale ten vidí jen ona sama...její klobouk je obloha. No a jinak nosí spíš zelené nebo modré šaty, boty, které jsou jí velké (ale jsou to dobré boty) a stríbrný přívěšek koně. Má hnědé oči a vlasy.
I když je tak mladá(v poslední knize asi 13let )je to velice mocná čarodějka,před kterou smekla i Bábi Zlopočasná(a to je co říct, to je hodně velká pocta!). V devíti letech přemohla královnu víl s pomocí Nac mac fíglů(a byla na poměrně krátkou dobu kelda N.c.m.)V jedenácti porazila Zloroj, který se v ní usadil a ve třinácti letech se jí dvořil Zimoděj(z toho taky vybruslila a díky tomu nastalo zase jaro, ale mohla si zato sama).
Má malého bratra Čestmíra a starší setry Hanku a Hýčkanku.Umí tlouct máslo, vyrábět výborný sýr a starat se ovce(a spustu jiných věcí, které snad nemusím vypisovat, ne?)

to je tak asi všchno co si o ní vzpomínám, když přijdu na něco další tak to ještě připíšu

Typický výrok: asi žádný možná snad jen to že má kopce v kostech nebo že Křída je země pod vlnami....

tady na tom obrázku nahoře, je vidět přívěšek koně, který je na svahu v důlinách(Bílý kůň z Uffingtonu v Anglii)
Tonička a Zimoděj


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama