Elrond

4. dubna 2009 v 19:26 | erion |  Pán prstenů-postavy
Celé jméno:Elrond

Rasa: půlelf
Narozen: 543 Prvního věku
Zemřel:neznámo
Rodiče: Eärendil a Elwing
Manželka:Celebrían, oddáni 100 Třetího věku
Děti:dvojčata Elladan a Elrohir, dcera Arwen

Elrond se narodil spolu se svým dvojčetem Elrosem okolo roku 543 P.v. v Sirionských přístavech. Elrondovo jméno znamená Hvězdná klenba. Rodiči Elronda a Elrose byli Půlelfové Earendil a Elwing. Skrz Eärendila je Elrond potomkem Třetího domu přátel elfů a Turgona Moudrého z Finweho rodu. Skrz Elwing je potomkem Prvního domu Edain a Lúthien Tinúviel, dcery krále Thingola a Maii Melian. Elrond a Elros však byli od svých rodičů v útlém věku odcizeni.Elrond a Elros však byli vzati do výchovy k Maedhrosovi a Maglorovi, a vzniklo mezi nimi silné pouto. Elrond byl rovněž přítomen u Války hněvu. Po konci Prvního věku si vybral být souzen s elfy.

Po potopení Beleriandu odešel Elrond s Gil-galadem, Círdanem a Celebrimborem do Lindonu. Elrond se mezi léty 1693 - 1695 Dtuhého věku účastnil Války elfů se Sauronem. Přestože nemohl zabránit zpustošení Cesmínie a zabití Celebrimbora, zachránil spoustu Noldor a založil útočiště Imladris(Roklinku).Ještě před válkou získal Elrond Vilyu, Prsten vzduchu, jeden z Tří elfích prstenů.
Roku 109 se Elrond oženil s Celebrían(dcera Celeborna a Galadriel). Roku 130 se jim narodily dvojčata Elladan Elrohir a roku 241 dcera Arwen.

Dne 25.10 r. 3018 Elrond konal radu jíž se účastnily všechny svobodné národy, a jež vedla k vytvoření Společenstva prstenu.Na konci Třetího věku (při Slunovratu roku 3019)Elrond provdal Arwen za krále Aragorna a po zničení prstenu a zmizení síly Tří odplul s Galadriel, Mithrandirem a ostatními nositeli prstenů na Západ.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama