Arwen

9. února 2009 v 19:34 | erion |  Pán prstenů-postavy
Jméno: Arwen Večernice(undómiel)
Rasa: Elf z rodu Noldor
Narozena: 241 Třetího věku
Zemřela:121 Čtvrtého věku
Rodiče: Elrond a Celebrían
Manžel: Aragon, oddáni 3019 Třetího věku
Děti: syn Eldarion a několik dcer

Arwen byla nejmladší dcerou Celebrían a Elronda. Měla bratry, dvojčataElohira Elladana.
Arwen se též stala Královnou sjednoceného království Gondoru a Anoru, když si vzala Aragorna, z rodu králů Arnoru. Aragorn a Arwen měli syna, budoucího dědice trůnu, Eldariona.
Jak se píše v Příběhu Aragorna a Arwen, který můžeme najít v Dodatku A v knize Návrat krále, potkal Aragorn Arwen v Roklince, kde žil pod ochranou Elronda, když mu bylo 20 let. Arwen, které bylo přes 2700 let, se právě vrátila domů z Lórienu, kde chvíli žila u své babičky Galadriel. Aragorn se do Arwen zamiloval na první pohled. Po asi 30 letech se ti dva znovu potkali, v Lórienu. Tam Arwen opětovala Aragornovi lásku.
Arwen přišla do Minas Tirith, když byl Aragorn korunován králem Gondoru a Arnoru, a poté se vzali. Tyto zmínky o Arwen jsou jedinými zmínkami v příběhu jako takovém, bez Příběhu o Aragornovi a Arwen. Soudě podle toho, Arwen je v příběhu Pán prstenů jen vedlejší postavou, nicméně se jak už bylo zmíněno objevila v Dodatcích.
Arwen zemřela roku 121 Čtvrtého věku, v Cerin Amrothu, v Lórienu, rok po smrti Aragorna. Bylo jí 2901 let. Zmínka o smrti Arwen je v Dodatcích A. V tom příběhu Arwen říká Aragornovi na smrtelné posteli(Aragorn je na smrtelné posteli ne Arwen), že poslední loď, která by ji mohla odvést přes moře už odplula. Po jeho smrti odešla do Lórienu a zemřela v Cerin Amrothu, kde byla poté pohřbena.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Findë Findë | E-mail | Web | 11. března 2011 v 22:06 | Reagovat

nejraděj Legolase, pak Galadriel a pak Éowyn, pak všechny elfy

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama